DomuDomů KontaktKontakt

anglické překlady písní známých českých interpretů jako P. Nováka, J. Schellingera či K. Černocha

Webové stránky textaře Jana Krůty, kde v rubrice: Literární dokořán občas vycházejí i mé básně (např.: Noc hranostaje či Sedla si můra na stínidlo noci).

Demografický informační portál, kde jsem hostujícím autorem a mám zde publikovány základní charakteristiky populačního vývoje v Číně.

Knížka M. Řezanky pro děti, ilustovaná J. Staňkem.

Marek Řezanka v projektu E-moc-e

danmark, básnická tvorba

Spolupodílel jsem se na textu Stránka 15 v novém albu skupiny Nucleon \"Noční můra\".

Moje publikační činnost na Literárních novinách

Občanské sdružení, které každoročně (od roku 2004) pořádá soutěž o Českou báseň roku. Hlavním pořadatelem je Jiří Bruthans.

 Moje maličkost se umístila na prvním místě v této soutěži v kategorii do 30 let v roce 2008 s básní \"Víš, nevím\" a v následujícím roce obsadila 4. místo u odborné poroty s básní \"Noční pláč\".

 Básně současných autorů přináší sborník Pár střípků, nově doplněný grafikami Jiřího Staňka, který mi ilustroval sbírku Otisky.

Díky Evě Erbsové a malíři Václavu Benediktovi vznikl soubor zajímavých přednášek o současném výtvarném umění se zaměřením na olejomalbu. Každou přednášku se snažím ostatním přiblížit stručným článkem. Zatím proběhly tři přednášky, zacílené postupně na kompozici, podmalbu a barvy. Duben bude ve znamení kontrastů, v květnu se chystá Noc kostelů a workshop, kdy už půjde do tuhého a dojde na olejomalbu jako takovou...

Rád fotím a zde jsou výsledky...

Procházky po Jelení, lyrická zpověď M. Řezanky

Mám zde mj. následující věci (pod svým jménem, tj. Marek Řezanka):

 Modlitby doby (sbírka psaná volným veršem)

 Život a smrt ve verších (příběh s kriminální zápletkou psaný vázaným veršem).

 

K hodnocení děl je potřeba si na uvedené adrese zřídit účet - blíže viz pokyny na dané adrese. Čím více komentářů, tím pro každé dílo lépe...

 

 

Muamarek, básnická tvorba, některé písňové texty

V rámci Jazzové sekce zaštítěné osobou Karla Srpa vysílá internetové rádio Hortus, kde jsem v roce 2010 četl na počest K. H. Máchy ze své sbírky \"Výkřik smutku\" a kde zazněly mé politologické příspěvky: \"Pár slov nejen o volbách\" (před volbami v roce 2010), \"Mlčení kolem Obamy\", \"Evropa a Čína aneb sociální past\" či \"Oktrojování sociálního státu není cestou k demokratizaci\".

Zde je publikována autorova kniha, Vraždy v Posázaví - Zlo je třeba vymýtit.

Moje básnická prvotina doplněná grafikami Jiřího Staňka (vyšla v květnu 2009 u nakladatelství Plot).

Něco volně na motivy Rorschachova testu pomocí vodovek a temper. Jakou máte představivost?

Marek Řezanka a jeho detektivní román

M. Řezanka v divadle Mana v rámci projektu E-moc-e.